آزمون MSRT

آزمون EPT
اکتبر 17, 2019
آزمون TOLIMO
اکتبر 20, 2019

آزمون MSRT نیز همانطور که کم و بیش اطلاع دارید یک الگو برداری ناقص از آزمون تافل PBT است، اما باز مانند EPT دانشگاه آزاد اسلامی مهمترین بخشهای آن به غیر از بخش شنیداری و خواندن حذو شده است!! یعنی زبان پژوه فقط به سوالات بخش Listening و Reading پاسخ می دهد.

Listening Comprehension:قسمت  شنیداری از ۳۰ تست تشکیل شده است و در آن از مکالمات کوتاه، بلند و نیز درک مطلب شفاهی سؤال پرسیده می‌شود. مدت زمان پاسخگویی به این بخش از آزمون بین ۳۰ تا ۳۵ دقیقه بوده و دفترچه سؤالات آن به صورت مجزا از دفترچه دو بخش دیگر توزیع می‌شود. بخش خواندن اما از دوبخش مجزا تشکیل شده است:

Structure and Written Expression: این قسمت شامل ۳۰ تست است که ۱۵ مورد آن مربوط به Structure و ۱۵ تست دیگر مربوط به Written Expression می‌باشد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش ۲۰ دقیقه است. زمان لازم جهت پاسخگویی به این بخش از آزمون ۴۵ دقیقه در نظر گرفته شده است.

Reading Comprehension: از ۴۰ تست تشکیل شده که معمولاً شامل ۴ متن جداگانه می‌باشد که برای هر قسمت ۱۰ سؤال مطرح شده است.

در ادامه شایان توجه است امتیاز این امتحان از ۱۰۰ محاسبه می شود و شامل نمره منفی نمی شود، و بیشتر دانشگاه ها نمره ۵۰ به بالا را مورد قبول قرار می دهند اما در خارج از کشور مورد قبول نیست و باید آزمونهای آیلتس و یا تافل را بگذرانید.و در آخر اینکه دوره های این آزمون به طور اختصاصی در آموزشگاه زبان اوج برگزار می شود.